Jubileuszowy Festiwal Pieśni Pasyjnej

Data: 04-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileuszowy Festiwal Pieśni Pasyjnej

Kościół pw. św. Mikołaja w Ujściu był miejscem spotkania uczestników tegorocznego, piątego już Festiwalu Pieśni Pasyjnej. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 2 kwietnia, dokładnie dwa tygodnie przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego i jednocześnie w dwunastą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Koncert przygotowały: Oddział Nadnotecki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile, Ujski Dom Kultury oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Ujściu. Honorowy patronat nad Festiwalem sprawowali Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Roman Wrotecki, burmistrz Ujścia. Powiat Pilski był jednym ze sponsorów przedsięwzięcia.

Występy rozpoczęły się bezpośrednio po mszy świętej, sprawowanej o 11:00. Wydarzenie było adresowane przede wszystkim do mieszkańców powiatu pilskiego i zespołów zrzeszonych w Nadnoteckim Polskim Związku Chórów i Orkiestr.

- Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu pilskiego. Szerokie zainteresowanie tą formą koncertowania, zwłaszcza w tak szczególnym okresie dla katolików, powoduje, że to przedsięwzięcie stale zyskuje na renomie – mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

W piątą niedzielę Wielkiego Postu fragmenty swojego bogatego repertuaru zaprezentowały następujące chóry: Harmonia z Czarnkowa, Cantores z Człopy, Akolada z Ujścia, Magnificat z Górki Klasztornej, Halka z Piły, Echo z Rogoźna, Canticorum ze Stęszewa, Milenium z Ujścia (Lider Sukcesu 2016 w kategorii Kultura i Sztuka), Zespół Śpiewaczy Kasztelanki z Nowa Wieś Ujska, Tęcza z Zakrzewa oraz Chór Towarzystwa Św. Cecylii ze Złotowa.